Niezmiennie od wielu dekad największą popularnością jako zabawki dla dziewczynek cieszą się wszelkiego rodzaju lalki. Tutaj warto jednak zwrócić uwagę, że dziewczynki preferują lalki przedstawiające dzieci (najczęściej małe dzidziusie), lub też osoby płci żeńskiej - jak na przykład Barbie. Nawet jeśli dziewczynki wybierają lalkę "męską" jak Ken, jest to najczęściej uzupełnienie, dobranie do pary dla lalki żeńskiej. Dziewczynki rzadko kupują też lalki superbohaterów, to jest najczęściej domena chłopców. 

Ponadto zabawki dla dziewczynek to wszelkie akcesoria dla lalek: wózki, domki, ubranka, i tym podobne elementy. Dziewczynki uwielbiają także pluszaki wszelkiego rodzaju. Pluszowe maskotki również sklasyfikujemy jako zabawki dla dziewczynek. 

Dobrze sprzedające się zabawki dla dziewczynek to także wszelkie akcesoria imitujące przedmioty codziennego użytku dorosłych kobiet: zabawkowe kosmetyczki, lusterka itp. Dziewczynki uwielbiają także zabawkowe zestawy kuchenne.

Należy pamiętać, że podział na zabawki dla dziewczynek i na zabawki dla chłopców jest umowny, i tak naprawdę dzieci bawią się po prostu tym na co mają ochotę. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby chłopiec bawił się lalką niemowlaka, a dziewczynka zabawkowym pistoletem. Tutaj przedstawiamy jedynie dominujące preferencje.

W sklepie miastozabawek.pl posiadamy niezwykle szeroki asortyment zabawek dla dziewczynek i chłopców. Są to zabawki renomowanych producentów, posiadające wszelkie niezbędne atesty bezpieczeństwa. Serdecznie zapraszamy do zakupów.